Oczyszczalnie ścieków w Polsce

To prawda, Polska musi błyskawicznie iść do przodu pod względem ekonomicznym, bo przecież mamy wielkie aspiracje. Pragniemy wreszcie dogonić Anglików czy nawet Czechów.
Trudne, zwłaszcza mowa o tych najbardziej zamożnych krajach, aczkolwiek trzeba bardzo się starać. Wiadoma sprawa, że Zachód trzeba doganiać także w temacie ekologii. screenshot_5Ciągle nie jest tak, iż jesteśmy społeczeństwem ekologów. Być może sytuacja nie jest tak słaba jak w Państwie Środka, ale przecież to akurat nie my jesteśmy w tej chwili największą fabryką na całym świecie!

Z tego powodu oczyszczalnie ścieków powinny być budowane dużo częściej. Szczególnie, że nadal mamy fundusze z Unii Europejskiej. Powinniśmy być bardziej społeczeństwem obywatelskim, zatem w żadnym przypadku nie powinno dojść do sytuacji, w której wyłącznie będziemy liczyć na urzędy, innych ludzi. Jeśli sądzimy, że nowoczesna oczyszczalnia ścieków jest potrzebną inwestycją, czymś wskazanym jest jakby nie patrzeć napisanie pisma do lokalnych włodarzy. To praktycznie nic nas nie kosztuje.